Klany a rodiny - Uchiha

9. srpna 2008 v 23:32 |  Listová
Kekkei genkai: Sharingan
Jiné techniky: Různé techniky ohně.
Klan Uchiha býval nejsilnějším a nejrespektovanějším klanem v celé Listové vesnici. Bylo to z velké části kvůli jeho Kekkei genkai, Sharinganu. Jediný ninja, který nepochází z tohoto klanu a vlastní Sharingan je Hatake Kakashi, který ho získal chirurgicky. Sharingan byl v mnoha věcech horší než Byakugan, ale taky v mnoha věcech daleko lepší. Dokáže kopírovat a předvídat pohyby a lépe sledovat protivníkovu rychlost. Klanu Uchiha nejde narozdíl od klanu Hyuuga jeho Kekkei genkai vidět, dokud ji neaktivuje.
Uchiha klan založil v Listové Vojenskou policii, do které směli pouze členové klanu, ale po tom, co byl tento klan vyvražděn sem mohl kdokoliv, kdo na to měl schopnosti.
Je zajímavé, že i když byli Uchihové velmi silní a extrémně nadaní ninjové, žádný z nich nikdy nebyl Hokage. Tento klan se také specializoval na jutsu s ohněm. Přes oheň byli machři. Byli velice obávaní, a kdo se setkal ve zlém s Uchihou, málokdy to pro něj dopadlo dobře.
Před pěti lety byl Uchiha klan celý, až na Sasukeho vyvražděn, jedním jeho členem, Sasukeho bratrem, Uchihou Itachim. Udělal to prý proto, aby si otestoval své schopnosti.
(spoiler) Nyní jsou z Uchiha klanu naživu pouze tři lidé: Sasuke, bývalý člen týmu 7, nynější Orochimarův žák, Itachi, člen Akatsuki a Madara - o něm se dozvídáme v manze.

Zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama