Naruto - recenze

1. srpna 2008 v 17:15 | Andy-chan
Režie: Hayato Date
Autor: Masahi Kishimoto
Žánr: komedie / akční / dobrodružný / anime

Naruto (1. řada): 220 dílů /rok 2002/
Naruto Shippuuden (2.řada): 90 a stále přibývají /rok 2007/
Délka: 1 díl cca 25 minut

Naruto je anime o mladém ninjovi Narutovi a jeho životním příběhu. Všechno to začalo útokem devítiocasého démona Kyuubiho na Skrytou Listovou vesnici. Kyuubi měl ohromnou sílu a jedním ocasem mohl kácet stromy nebo bořit budovy, jediným způsobem jeho záhuby bylo zapečetění jej do těla novorozence. Čtvrtý Hokage, který v této době vesnici velel tuto techniku provedl na svém synovi Narutovi. Toto velmi složité jutsu však vyžadovalo smrt uživatele a tak Čtvrtý pro jeho vykonání musel obětovat svůj život.
Naruto vyrůstal jako sirotek, jako dítě vesnice, a až do svých 13-ti let nevěděl, že v sobě nějakého démona má. Nechápal, proč se ho ostatní vesničané straní, proč se ho bojí, a tak, když mu žádný z nich nevěnoval kapku pozornosti, vyváděl skopičiny. Pomaloval monument předchozích Hokagů, dělal schválnosti učitelům z Akademie, prováděl před nimi perverzní jutsu - to všechno proto, aby si ho někdo všiml. Většina lidí ho měla za blázna, ale jednou, když nadešel den složení zkoušek na opravdového ninju, se něco změnilo. Protože jako jediný z ročníků nedokázal zvládnout tzv. stínový klon, jutsu, které bylo pro složení zkoušky nezbytné, nechal se zmanipulovat jedním z falešných mistrů (senseiů) a pod jeho vlivek ukradl cenný svitek. Podle něho se tuto techniku naučil, ale když se dozvěděl od senseie Iruky, že to všechno byla jen bouda a že ho falešný mistr využil, bojoval proti němu a pomocí stínových klonů ho porazil. A tehdy, když Irukovi zachránil život, tak složil zkoušku a stal se ninjou.
V příběhu se setkáváme s mnoha postavami, jak kladnými, tak zápornými a každá z nich má svá skrytá tajemství, touhy a životní cíle. Čekají vás zabřichosepopadající ale také smutné a dojemné chvilky, takže se máte na co těšit. Odhalte tajemství a ponořte se do příběhu!

Shrnutí: Moje úplně neoblíbenější anime. Miluju charakteristiku postav a příběh celého anime... jediné, co mě na něm štve jsou zbytečné fillery v první řadě, v druhé se až tak často nevyskytují. A tady na blogu o něm najdete snad všechno, tak příjemnou zábavu :)
Andy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano! ^-^
Ne, nelíbí.

Aktuální články

Reklama